fbpx

7 dôvodov prečo sú stravenky výhodnejšie

22. decembra 2021
DOXX - Stravné lístky
1 502

Spoľahlivé zabezpečenie stravovania pre zamestnancov

Stravné lístky už niekoľko rokov zamestnávateľom zjednodušujú proces zabezpečenia stravovania zamestnancov. Zamestnancom umožňujú lepšie dbať na svoje zdravie a motivujú ich pravidelne sa stravovať. V neposlednom rade stravenky podporujú obchody, potraviny a reštaurácie na Slovensku.

Zamestnanci dostávajú pri papierových aj elektronických stravenkách plnú výšku stravného – aj s ich príspevkom, vopred. To ich viac vedie k tomu, že si pravidelne počas pracovného dňa zakúpia pre seba teplé jedlo alebo vytvoria „zálohu“ na nákup potravín.

7 vyhod stravnych listkov - 7 dôvodov prečo sú stravenky výhodnejšie

Istota aj výhody so stravenkami

Stravenky sú aj naďalej pre zamestnávateľov aj pre zamestnancov výhodnejšie.

Pre zamestnávateľov sú ideálne, pretože:

  • Stravenky sú účelne vynaloženým prostriedkom na zabezpečenie stravy pre zamestnancov
  • Oproti finančnému príspevku uľahčujú administratívu pre mzdových a personálnych pracovníkov
  • Stravenky jednoducho objednajú na mesiac vopred a s platbou na faktúru, stálou zálohou sa vyhnú zdaňovaniu
  • K dispozícii všetky benefity na jednej Karte DOXX : e-stravenky, nápojové poukážky, benefitné poukážky, rekreačný poukaz aj dochádzkový systém
  • Po novom je pre zamestnávateľa iba pri stravenkách suma nad rámec 500 € daňovo uznateľným nákladom

Pre reštaurácie a gastroprevádzky prinášajú stravné lístky podporu, pretože im zabezpečujú stálych hostí, najmä na obedové menu.

Pre zamestnancov je pripravených veľa výhod naviac s ktorými vedia ušetriť. Keďže nám záleží na ich zdraví a pohode, so stravenkami majú k dispozícii prístup k Dobrému programu, či výhodnejšie sa poistiť.

So stravenkami získa každý, kto ich využíva viac 

1. Bezplatný Dobrý program k stravenkám DOXX je tu pre vás už nejaký čas a prináša pre každého k stravenkám super výhody :

  • pravidelnú odmenu za obedyspäť na Kartu DOXX až 4 € mesačne
  • denne prístup k online podujatiam v hodnote 100 € mesačne (cvičenie, angličtina, varenie a pečenie so známymi osobnosťami, kurz osobnostného rozvoja a mnohé ďalšie)
  • ušetrenie pri nákupoch v Zľavovom svete a dodatočné zľavy pri objednávkach z Tipli, Zlavadna.

2. Jednoduché vedenie rozpočtu výdavkov za potraviny. So stravnými lístkami presne viete, koľko peňazí je vyčlenených na potraviny.

3. Pohodlné platby za jedlo, potraviny či rekreáciu kartou aj mobilom, pretože Karta DOXX je multifunkčná karta a spája všetky benefity

4. Stravné lístky ostávajú chránené pred exekúciou, ale finančný príspevok nie

5. Podpora gastra, reštaurácií a prevádzok

6. Možnosť najvýhodnejšieho poistenia. So stravenkami a Finmajstrom najnovšie poistíte seba, domácnosť, majetok či auto najvýhodnejšie a prvých sto vyhráva 5 € k poisteniu v stravenkách

7. Súťaže o hodnotné ceny – každý týždeň rozdávame množstvo super cien.

 

Aj po legislatívnych zmenách ostávajú stravné lístky naďalej jednoduchým a výhodným spôsobom zabezpečenia stravovania zamestnancov. Prinášajú výhody naviac a sú jednou z mála foriem priamej podpory gastrosektora.

Ak ste si už zvolili finančný príspevok a oznámili to svojmu zamestnávateľovi, ste svojou voľbou viazaní zo zákona na 12 mesiacov. Napriek tomu je tu ešte možnosť ako prejsť opäť k stravenkám. So zamestnávateľom je možné sa individuálne dohodnúť a pokiaľ s tým súhlasí, môžete opäť využívať stravné lístky.

Zostaňte so stravnými lístkami, ušetrite a využívajte všetky výhody naviac, ktoré vám finančný príspevok neprinesie.

Pokiaľ chcete byť pravidelne informovaný o všetkých výhodách, nechajte nám email, sledujte naše sociálne siete Facebook, Instagram, prípadne kontaktujte náš Infoservis na tel. 041/500 52 78 či emailom infoservis@fpoho.sk.

Karta DOXX | Online zmluva | Dobrý program | Finmajster

00421415005278
Objednávanie a infoservis
Call Now Button