fbpx

DOXX – Stravné lístky v spolupráci s AMOBE pomáhajú Ukrajine

16. mája 2022
DOXX - Stravné lístky
1 220

DOXX – Stravné lístky, ako jedna z členských spoločností Asociácie moderných benefitov (AMOBE), sa podieľa na pomoci znevýhodneným ukrajinským odídencom. Iniciatíve Kto pomôže Ukrajine venovala spoločne s ostatnými jej členmi stravovacie poukážky v hodnote 15 000€.

Prvá fáza pomoci

Ukrajinskí obyvatelia, zasiahnutí vojnou, boli nútení opustiť svoju rodnú krajinu a premiestniť sa na bezpečné územie, kde hľadajú pomoc vo vyriešení základných a prežitiu nevyhnutných potrieb.

Asociácia v spolupráci s Iniciatívou Kto pomôže Ukrajine odštartovala prvú fázu pomoci, v ktorej sú rozdistribuované stravovacie poukážky v nominálnej hodnote 5€ po celom Slovensku. Tie zabezpečia ukrajinským rodinám a jednotlivcom získať prístup k  potravinám a strave.

DOXX – Stravné lístky pre odídencov

Po nútenom opustení krajiny nemajú ukrajinskí utečenci zaručený prístup ani k základným uspokojeniam potrieb ako je napríklad hlad či smäd. ,,Iniciatíva Kto pomôže Ukrajine nás oslovila s otázkou, či by sme im pomohli poskytnúť stravné lístky pre odídencov. Stravné lístky vnímajú ako super vec, pretože umožňuje dať odídencom pomoc v konkrétnej oblasti stravovania a zároveň si oni môžu slobodne vybrať akú stravu, potraviny preferujú. Pomoc sme odštartovali tým, že sme dali Kto pomôže Ukrajine stravenky v objeme 5000€. Keďže mali záujem aj o hotovú stravu, darovali sme im jedlá od značky Super jedlo.‘‘ vysvetľuje marketingová riaditeľka skupiny DOXX Marcela Šuštiaková.

PRime time pomoc v nudzi 300x223 - DOXX – Stravné lístky v spolupráci s AMOBE pomáhajú Ukrajine

Organizácie mysleli aj na neznalosť ukrajinských utečencov v oblasti systému stravovacích poukážok. Pripravili leták s inštrukciami v ukrajinskom jazyku a QR kódom, ktorý ich nasmeruje do prevádzok, kde môžu pomoc využiť.

V poslednej dobe sa ukázala solidarita mnohých ľudí, ktorí chcú nezištne pomôcť znevýhodneným Ukrajincom. ,,Sme radi, že nás sami naši klienti oslovujú so záujmom nakupovať pre odídencov stravné lístky. Vidno, že vieme byť solidárni aj vtedy, keď sa nám zhoršuje životná úroveň.‘‘ dopĺňa Marcela Šuštiaková

Pomoc v núdzi

DOXX – Stravné lístky spolupracuje už dlhodobejšie s rôznymi neziskovými organizáciami, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi. Organizácie spolu s dobrovoľníkmi pomáhajú ľuďom v zlej životnej situácii aj vďaka našim produktom ako sú stravovacie poukážky, ktoré umožňujú výber potravín alebo jedál v reštauráciách, a benefitné poukážky slúžiace na univerzálne nákupy.  Osudy znevýhodnených skupín nám nie sú ľahostajné, pridajte sa k nám aj vy a pomôžme spoločne ľuďom, ktorí to nevyhnutne potrebujú.

 

00421415005278
Objednávanie a infoservis
Call Now Button