fbpx

Informácie k novele Zákonníka práce

8. februára 2021
DOXX - Stravné lístky
6 406

 

Zmeny v legislatíve boli odsúhlasené Parlamentom SR dňa 4. februára 2021 a novela Zákonníka práce vstúpi do platnosti 1. marca 2021.

  • Od 1. januára 2022 budú mať zamestnávatelia povinnosť dať zamestnancom na výber medzi stravnými lístkami a finančným príspevkom.
  • Od 1. marca 2021 zamestnávateľ môže, ale ešte nemusí (prechodné obdobbie), dať zamestnancom na výber, či chcú stravné lístky alebo finančný príspevok.
  • Zamestnanec svoj výber medzi gastro lístkami a príspevkom môže realizovať každých 12 mesiacov.
  • Od 1. januára 2023 bude povinná elektronizácia straveniek.
  • Od 1. marca 2021 sa horný limit poplatkovania na strane zamestnávateľa znižuje z 3 % na 2 %

Plne chápeme, že informácie, ktoré sa objavujú k zmenám stravného, vyvolávajú u zamestnávateľov praktické otázky. Chápeme, že sa spoločnosti pýtajú, aká prácnosť ich čaká, ako budú evidovať žiadosti zamestnancov, ako často budú musieť žiadosti zamestnancov k stravnému riešiť, ako budú príspevok na stravu vyplácať, ako budú príspevok chrániť pred exekúciami, ako budú finančné príspevky v hotovosti či bezhotovostné príspevky účtovať, a podobne.

Keďže chceme byť partnerom zamestnávateľov a pomáhať im s benefitmi pre zamestnancov aj naďalej, budeme pripravení poskytnúť tieto detailné informácie o zmenách v stravnom po finálnej textácii schválených zmien do Zákonníka práce.

Stravné lístky naďalej zostávajú s výhodami ako doteraz, bez daní a odvodov, ako najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov.

Pripájame aj vyjadrenie Asociácie moderných benefitov (AMOBE)

DOXX stravne listky Slovensko - Informácie k novele Zákonníka práce

#doxxstravnelistky #legislativa #amobe #gastrolistky #zakonnikprace

00421415005278
Objednávanie a infoservis
Call Now Button